loader image
Naszą stronę najlepiej przegląda się
w orientacji pionowej.

Nowa świetlista era

Na rynku nieruchomości już od pewnego czasu panuje wyraźny nowy trend, którego najważniejszymi cechami są natura, światło i przestrzeń. Definitywnie skończyła się moda na „cokolwiek, byle w centrum” – mikromieszkania przy hałaśliwych, zakorkowanych ulicach, z których da się dojść pieszo do pracy czy do setek instytucji i przybytków kultury, umiejscowionych w śródmieściu każdego miasta, nie da się natomiast pod nimi zaparkować, zaczerpnąć haustu czystego powietrza czy urządzić wnętrza z rozmachem.

Rozmach i przestronność często oznaczają przedmieścia lub nawet miejscowości podmiejskie. Zwłaszcza że te są coraz lepiej skomunikowane z resztą okolicy oraz dają znacznie większą swobodę manewru. Ludzie odkrywają, że w bardziej rozproszonych społecznościach lokalnych żyje się bez spięć typowych dla tradycyjnego budownictwa wielorodzinnego, widok większych połaci zieleni koi w sposób, którego się nie spodziewali w aż takim stopniu, a infrastruktura bywa naprawdę satysfakcjonująca – choćby dlatego, że przedszkola i szkoły są bardziej kameralne, funkcjonują różne okoliczne bazarki, a własny ogród cieszy bardziej niż park współdzielony z przypadkowymi, nie zawsze „nieinwazyjnymi” osobami.

Tryb życia zauważalnie się dziś zmienia. Poszukiwane są mieszkania z dużymi oknami, balkonem lub tarasem, najlepiej z ogródkiem, nowocześnie zaprojektowane. Popularnością cieszą się penthousy łączące w sobie namiastkę domu z ogrodem z królowaniem na szczycie „z widokiem”. Kto nie ma finansowych ograniczeń, ten zwykle zamiast mieszkania szuka domu, który daje jeszcze większą możliwość samostanowienia oraz jeszcze więcej swobody w kwestii aranżacji. Naturalnej, choć dość długo tłumionej tęsknocie za kontaktem z przyrodą, światłem słonecznym i obszerniejszym metrażem pomogła masowa zmiana trybu pracy z biurowego na domowy. Kiedy wszyscy domownicy muszą pozostać przez większość czasu w domu, ilość miejsca i możliwość wyjścia na świeże powietrze, choćby na własny taras, stają się kluczowe.

W ofercie White Lion Investments znajdą Państwo liczne bardzo atrakcyjne domy i mieszkania, spełniające marzenia o świetle, przestrzeni i naturze na wyciągnięcie ręki. Choćby takie jak piękna posiadłość w Konstancinie-Jeziornej, położona wśród 11 000 mkw. znakomicie utrzymanej zieleni. W takim miejscu życie nabiera zupełnie nowej jakości.