loader image
Naszą stronę najlepiej przegląda się
w orientacji pionowej.

Dlaczego warto współpracować z agentem nieruchomości?

Sensem i celem działalności agenta nieruchomości jest pośredniczenie w kojarzeniu sprzedającego z kupującym. Wszystkie działania agenta służą właśnie temu – skutecznemu doprowadzaniu do transakcji przy obopólnym zadowoleniu stron. Za swoją pracę agent pobiera prowizję – i tak w skrócie można opisać funkcjonowanie agencji nieruchomości. W głowach wielu naszych potencjalnych klientów z pewnością rodzą się pytania: „Czy powierzenie sprzedaży lub znalezienia odpowiedniej nieruchomości agentowi się opłaca?” i „Czy owa pomoc oraz prowizja są warte swej ceny?”. Odpowiedź na oba te pytania brzmi: tak – pod warunkiem że wybierzemy godną zaufania agencję.

Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym i ma świadomość swoich mocnych stron. Jeśli poświęcamy czemuś dużo energii i czasu, to po prostu stajemy się w tym dobrzy. Nie inaczej jest z nami. W White Lion Investments do każdego swego klienta podchodzimy z ogromną starannością, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Nasi agenci są ciągle szkoleni, zatem klient ma zagwarantowane nasze fachowe wsparcie, pomoc, doradztwo i wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości.

Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym i ma świadomość swoich mocnych stron. Jeśli poświęcamy czemuś dużo energii i czasu, to po prostu stajemy się w tym dobrzy. Nie inaczej jest z nami. W White Lion Investments do każdego swego klienta podchodzimy z ogromną starannością, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Nasi agenci są ciągle szkoleni, zatem klient ma zagwarantowane nasze fachowe wsparcie, pomoc, doradztwo i wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości.

Na czym konkretnie polega owa pomoc?

Po pierwsze – na obiektywizmie. Kupno czy sprzedaż mieszkania niemal zawsze budzą ogromne emocje, przez które trudno widzieć ofertę taką, jaką ona w istocie jest, ze wszystkimi jej mocnymi i słabymi stronami. Doświadczony agent działa „chłodniej”, ponadto jest do tego właściwie przygotowany. Mówiąc wprost: dysponuje odpowiednim know-how. Ma w pamięci i w bazie danych wiele innych ofert do porównania, dlatego trafniej ocenia potencjał i wartość nieruchomości – a w razie potrzeby potrafi nieco ostudzić i zapał, i zdenerwowanie klientów.

Po drugie – na bezpieczeństwie transakcji. Jeśli kupujemy dom przy pomocy pośrednika, to zanim dojdzie do podpisania umowy, agent sprawdzi dla nas dokumentację i rozstrzygnie ewentualne kwestie prawne i finansowe. Kupującemu agent towarzyszy także w każdych oględzinach, zwracając przy tym uwagę na zalety i mankamenty odwiedzanego lokalu. Z kolei sprzedający, który powierzył swoją ofertę agencji, zyskuje pewność, że do jego mieszkania nie trafi ktoś przypadkowy, lecz zweryfikowany uprzednio w naszym biurze: każde spotkanie z zainteresowanym zaczynamy od zawarcia umowy zakupu z przekazaniem danych nieruchomości oraz adresu.

Po trzecie – wycena. Źle oszacowana nieruchomość albo nikogo nie zainteresuje, albo zostanie sprzedana poniżej swego potencjału. Pośrednik bierze również na siebie niewygodne w oczach wielu klientów negocjacje cen między stronami. Agenci White Lion Investments cyklicznie uczestniczą w szkoleniach z negocjacji, dlatego robią to wprawnie i skutecznie.

Po czwarte – uciążliwe formalności. Kto z nas lubi załatwiać sprawy urzędowe albo pilnować formalności? Pewnie niewielu. Tym bardziej ostrożni powinniśmy być w sytuacjach, w których od pozornie błahego uchybienia mogą zależeć byt, dobrostan i bezpieczeństwo nas i naszej rodziny. Transakcje dotyczące nieruchomości to poważne dokumenty, opiewające na bardzo duże kwoty, a błędy mogą drogo kosztować – dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości zdecydowanie warto zasięgać porady specjalisty. Aby uniknąć przykrych rozczarowań, przed zawarciem umowy przedwstępnej agent White Lion Investments we współpracy z pośrednikami finansowymi sprawdza zdolność kredytową klienta. Pomaga mu także skompletować wszystkie materiały niezbędne do podpisania ostatecznej umowy.

Wreszcie po piąte – agent WLI porusza się na rynku, który doskonale zna. Zlecając nam znalezienie lokalu bądź kupca, klient oszczędza swój czas i swoje pieniądze. Nie traci ich na odbieranie telefonów, umawianie się na pokazywanie mieszkania, wertowanie rozlicznych serwisów internetowych, rozmyślanie o tym, czy dobrze określił parametry itp. Nasze biuro ma dostęp do największej bazy bezpośredniej wymiany ofert MLS, tam też umieszczamy ogłoszenia prowadzonych przez siebie mieszkań i domów. Każdą z nieruchomości powierzonych do sprzedaży otaczamy należytą opieką: korzystamy z nowoczesnych technologii i narzędzi marketingowych; organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe, a czasem nawet wirtualne spacery po nieruchomości i jej okolicy. Nasze oferty są wciąż promowane, dzięki temu niezmiennie znajdują się na pierwszych stronach ponad dwudziestu portali branżowych, a my możemy się poszczycić wysoką skutecznością zarówno w znajdowaniu ofert dla klientów poszukujących mieszkania czy domu, jak i w sprzedaży nieruchomości – gdyż każdy agent White Lion Investments to ekspert ds. sprzedaży.

Swego czasu serwis Otodom przeprowadził wśród internautów ankietę na temat zalet współpracy z pośrednikami. Najwięcej respondentów – 13% – odpowiedziało, że największą zaletą powierzenia nieruchomości agentowi są pomoc w formalnościach i doradztwo. Dalej uplasowały się: dostęp do dużej liczby ofert i kupujących – 12% respondentów; poczucie bezpieczeństwa – 11%; wiedza i doświadczenie – 9%; prezentacja nieruchomości i kontakt z potencjalnymi kupującymi – 8% odpowiedzi; profesjonalizm – 7%.

Planując sprzedaż lub kupno nieruchomości, rozważmy możliwie rzetelnie, co możemy zyskać lub stracić, jeśli oddamy pieczę nad całym procesem oraz transakcją zaufanemu agentowi – który skutecznie dąży do założonego celu, dba o bezpieczeństwo naszych interesów oraz walczy o uzyskanie dla nas jak najkorzystniejszych warunków.